8.13 METASI, METADA NELER VAR?

'League of Legends' forumunda ulasatakan tarafından 29 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. ulasatakan

  ulasatakan Kayıtlı Üye Üye

  2
  0
  1
  29 Haziran 2018
  Erkek
  Merhaba sevgili okurlarımız, League Of Legends'de merak ettiğiniz, alt koridorunda nişancı rolünde Darius neden gördüğünüze dair soruları duymaya başladım gibi.

  8.12 yamasında genellikle nişancılar üzerine aşırı nerf(eksiltmeler) yapıldı. Bu da altta destek rolünde Blitzcrank, nişancı rolünde Darius görmemizin sebeplerinden oldu.

  Bu salı gecesi gelen yeni 8.13 yamasında ise ;

  Ezreal, Kalista, Jinx, Twitch, Tristana ve nerdeyse çoğu nişancıya buff(güçlendirme geldi).

  Nişancı rolünde e-Spor arenada da gördüğümüz Lucian artık bi süre 8.13 yamasında sihirdar vadisine veda ettti.

  MİNYONLARA KARŞI HASAR ARTIŞI%400 ⇒ %200 - SALDIRI GÜCÜ BÜYÜME ORANI3,11 ⇒ 2,75

  Bu şekilde atılan azaltma Lucian'ı bir süre aramızdan götürecektir, umuyoruz 8.14 yamasında daha güçlü bir Lucian görmek dileğiyle.  8.13 yamasında alt koridorda artık nişancıları görmeye başlayabiliriz. Metadaki alt koridor nişancıları ile uyumlu olan ve alt koridoru katledebileceğiniz destek şampiyonları verilmiştir.  Nişancı Destek

  Jinx Leona-Braum-Alistar-Lulu-Soraka-Taric

  Twitch Kalkan veren bütün destek şampiyonları

  Kalista Kalkan veren bütün destek şampiyonları

  Ezreal Kalkan veren bütün destek şampiyonları

  Tristana Kalkan veren bütün destek şampiyonları


  Artık yeni metada, nişancı rolünde alınmayacak eşyalardan birisi, Guinsoo'nun Hiddeti'dir.

  Yaptıkları 8.13 yamasında, Yük başına verilen Saldırı Gücü/Yetenek Gücü = %4 ⇒ %2.5 şeklinde nerf(güçsüzleştirme) yapılmıştır.

  Meta'nın destek rolündeki favori şampiyonu, Taric olmuştur. Taban hasarı düşse de, bir destek için kalkan ve zırh oranı daha önemlidir.

  En fazla güçlendirilen nişancı rolu "Patlayıcı Yük" yeteneğinin 4.patlayışının en fazla 1,98 ilave saldırı gücü ile hasar verirken, yeni yama ile birlikte en fazla %2,42 saldırı gücü ile hasar vermektedir. Bu da şuan metadaki çoğu nişancıyı düşürüp, yüksek liglerde ve e-Spor camiasında Tristana şampiyonunun favori şampiyon olması anlamındadır.

  Lig atlamak ve kendinizi hızlı geliştirmek için Tristana'yı veya metadaki nişancıları oynayıp hızlıca liginizi sizde yükseltebilirsiniz. Yanınıza gelecek destek rolündeki kişinin, arkadaşınız(premade) olursa kazanma oranınız daha iyi olur. Tek kişi lig atlamak için dereceli maça sakın girmeyiniz, iyi oynayan ormancı veya destek rolündeki arkadaşınızla girerseniz maçı kazanma oranınız daha yüksektir.
   

Bu Sayfayı Paylaş