Knight Online Irk , Sınıf ve Tarihçe Detaylı Anlatım

'Knight Online Genel' forumunda meliharslan28 tarafından 28 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. meliharslan28

  meliharslan28 Kayıtlı Üye Üye

  508
  1
  18
  26 Mayıs 2018
  Erkek

  Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlanan, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Tarihçe

  Knight Online, 2002 yılının Haziran ayında Demo beta sürümü olarak sunucularını açmıştır.Oyunun ilk adı Knight Empire'dir ve K2Network isimli şirket tarafından yayınlanmaya başlamıştır.Karakterlerin şu anda ulaşabileceği seviye sınırı 83 iken ilk açıldığı dönemde 65 Leveldi.Beta sürümünde sadece Ares sunucusu vardı.Tam sürüm olarak 4 Sunucuyla açılmıştır.Bu sunucular Ares, Dies , Beramus , Xigenon'dur.2004 yılında Knight Online ismini almıştır.Fire Drake isimli patch'in gelmesiyle birlikte Breth ve Piana haritalarının yerine Luferson Castle ve El Morad gelmiştir.2007 yılında New Moradon olarak gelen patch ile birlikte Moradon'un haritası değişmiş ve çok daha büyük bir harita olarak oyunculara sunulmuştur.

  2012 yılında Mgame Corporation oyunun yayıncısı olan K2Network'e usulsüzlük yapması iddiasıyla ilgili olarak dava açmıştır.Bu iddialara göre K2Network Mgame'in Knight Online'a ait kaynak dosyalarını çalması, VPN ile sunuculara bağlanan MGame’in bağlantısını koparması, Mgame'den habersiz bazı Türk oyuncularıyla anlaşma sağlayarak oyun içi eşya karşılığında maddi gelir elde etmesi, Mgame'den izinsiz oyun için event düzenlenmesi ve daha çok maddi kazanç sağlamak adına Free2Play limitinin azaltılması gibi nedenler yer almaktaydı.Dava sonuçlandığında K2Network ve Mgame, Knight Online işletme lisansıyla ilgili karşılıklı anlaşmaya varmış ve Mgame oyunu NTTGame isimli şirkete devretmiştir.​
  Irklar


  [​IMG]
  Oyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için beş farklı karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu nedenle oyunda kişiler arasında en çok fark yaratacak şey ırklar ve sınıf seçimleridir.

  [​IMG]
  Sınıflar


  Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu, Suikastçi), Magician (Büyücü), Priest (Rahip/Ruhban Sınıfı), Porutu ve Kurian olmak üzere altı temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örneğin Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.

  [​IMG]
  Warrior KARUS
  [​IMG]

  Warrior ELMORAD
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  ROGUE
  [​IMG]

  ROGUE ELMORAD ( KADIN )
  [​IMG]

  MAGE ELMORAD

  [​IMG]

  [​IMG]

  MAGE KARUS
  [​IMG]

  YENİ KARAKTERLER POTUK VE KURİAN
  [​IMG]

  NOT : SINIFLARIN ÜZERİNDEKİ İTEMLER DEĞİŞEBİLMEKTEDİR. BU YÜZDEN ARAŞTIRMALARINIZDA YÜZ YAPILARI AÇIK SINIF GÖRDÜĞÜNÜZDE ŞAŞIRMAYINIZ.

   

Bu Sayfayı Paylaş