Rakan hikayesi ve tanıtım

'LoL Şampiyon Tanıtımları ve Rehberler' forumunda revo tarafından 22 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. revo

  revo Kayıtlı Üye Üye

  44
  0
  6
  22 Mayıs 2018
  Erkek
  Çekiciliği kadar dengesizliğiyle de tanınan Rakan, ünlü bir vastaya baş belası ve Lhotlan kabilesinin tarihinde gördüğü en büyük savaş dansçısı. Ionia'nın dağlarında yaşayan insanlar içinse Rakan ismi, çılgın festivaller, vahşi partiler ve düzensiz müziklerle eş anlamlı. Ancak çok az kişi bu enerjik gezgin şovmenin ayrıca asi Xayah'nın davasına kendini adadığından şüpheleniyor.
  Ionia’nın derin ormanlarının kadim ve mistik köşelerinde son Lhotlan vastayaları yaşar. Burası her nefeste büyünün hissedildiği ve zamanın anlam taşıdığı bir yerdir. Bu melez yaratıklar için, fanilerin yaşadığı diyarlar büyüden tamamen arındırılmış bir çöl gibidir. Çok azı git gide küçülen topraklarını isteyerek terk eder; ancak Rakan uzun süredir daha riskli bir yolu takip ediyor. O, kabilesini temsil eden bir kâşif, elçi ve şarkı toplayıcı olarak dünyanın büyülü akıntılarının kenarlarında yolculuk eder.
  İnsanları eğlendirmeyi bilen bir çapkın olarak her han ve köy karnavalında kendine yer bulabilen Rakan, yollarda yaşadığı küçük maceralarla yetinmekten memnundu... Ta ki Vlonqo’daki hasat festivalinde Xayah ile karşı karşıya gelene kadar.
  Onu kalabalığın içinde görür görmez eski şarkılarından birini seslendirerek tüm kasabayı parlak tüyleriyle mest etmişti. Her ne kadar birçok insan ve vastaya kadını geçmişte Rakan'a hayran olsa da, bu menekşe renkli kuzgun onun cazibesinden etkilenmemiş gibi görünüyordu. Onu görmesine rağmen neden peşine düşmemeyi seçmişti? Bu bilmecenin basit bir cevabı yoktu.
  İçinde büyük merak uyanan savaş dansçısı, Xayah’ya seyahatlerinde eşlik etmeye karar verdi. Dünya ile kurduğu etkileşim gerçek anlamda ilgisini çekmişti. Xayah sürekli olarak hazırlıklı, ilgisiz ve dikkatliyken Rakan bilgisiz, içten ve uçarıydı; ancak tehlike kendini gösterdiğinde ikisi de büyük bir uyumla savaşıyordu. Kısa süre içinde ikili birbirinden ayrılamaz hâle gelmişti.
  Birlikte geçirdikleri ayların ardından Rakan da dünyayı Xayah'nın gözlerinden görmeye başlamıştı. Partnerinin hayattaki amacından gerçekten etkilenen Rakan, vastayaların gücünü geri almak için verdiği savaşta Xayah'ya katıldı.
  Xayah sayesinde artık o da bir amaca sahipti ve Rakan sırılsıklam aşık olmuştu.

  YETENEKLER

  Pasif: Alımlı Kürk

  Rakan'ın kürkü çatışma halindeyken bile ara sıra kalkan ortaya çıkarır. Rakan bir rakip şampiyona saldırarak bu yeteneğin bekleme süresini azaltabilir.

  Q: Göz Alıcı Tüy

  Rakan ileri doğru efsunlu bir tüy savurur.Tüy bir rakip şampiyon ya da destansı canavara temas ederse büyü hasarı verir ve Rakan'ın pelerini büyü enerjisiyle dolar.Kısa bir süre sonra Rakan'ın çevresinde bir iyileştirme etkisi tetiklenir. Rakan bir takım arkadaşına temas ederse iyileştirme etkisi anında ortaya çıkar.


  W:Zarif Uçuş

  Rakan ileri atılarak hedef konuma(zarafetle)iniş yapar. Kendini izleyenleri etkilemek için bir an duraksadıktan sonra da havaya fırlayığ yakındaki rakipleri havaya savurur.

  E: Savaş Dansı

  Rakan bir takım arkadaşının yanına atılıp hedefini hasardan korur Rakan Savaş Dansı'nı birkaç saniye sonra, aynı takım arkadaşını hedef alarak da yeniden kullanabilir. Xayah'yı hedef alırsa Rakan daha uzak bir mesafeden yardıma uçar.
  R: Seri Cazibe

  Rakan koşmaya başlar ve hem pelerinini hem de kendisini seyredenleri büyüler.Seri Cazibe devredeyken Rakan'ın temas ettiği bütün rakipler hayran kalıp hasar alır.Temas ettiği ilk şampiyon, Rakan'a büyük miktarda anlık hareket hızı kazandırır.

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş